Adobe Flash player yukleyiniz
TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü

İl Koordinatörümüz Dr. Sadık Yetim Cazibe Merkezleri Bilgilendirme Toplantısına Katıldı


İl Koordinatörümüz Dr. Sadık Yetim, Şanlıurfa Ticaret Borsası’nın ev sahipliğinde düzenlenen; Kalkınma Bakanlığı Müşaviri Doç. Dr. Abdülkerim Gök ve  Karacadağ Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Yunus Çolak’ın; Sanayicilere, müteşebbislere, kurum ve kuruluş amirlerine bilgiler verdiği;  cazibe merkezleri programı bilgilendirme toplantısına katıldı.
Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya; Şanlıurfa gibi Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki birçok  ili kapsayan cazibe merkezleri programı ile ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda bir sıçrama olacağına inandıklarını söyledi. Başkan Kaya; Şanlıurfa’da uygulanan TKDK yatırımlarını yakından takip ettiğini, uygulanan yatırımların göz kamaştırıcı olduğunu belirterek yatırımcıların, faaliyetlerine başarılı bir şekilde devam eden TKDK yatırımlarını incelemeleri gerektiğini ve başta İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim olmak üzere TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörlüğüne çalışmalarından dolayı teşekkür ettiğini söyledi.  
Dr. Yetim, et ve süt üretimi ile işlenmesi başta olmak üzere, seracılık, kırsal turizm, zanaatkarlık, yöresel ürünlerin işlenmesi ve pazarlanması gibi kapasite ve sektör olarak geniş bir yelpazede yatırımları desteklediklerini ifade ederek cazibe merkezlerinden yararlanamayan yatırımcıları TKDK’ya beklediklerini söyledi. Dr Yetim ayrıca, Şanlıurfa Ticaret Borsası ile yakın işbirliği içinde çalıştıklarını söyleyerek Başkan Kaya ve Ticaret Borsasına teşekkür etti.BİMER