Adobe Flash player yukleyiniz
TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü

İl Koordinatörlüğümüz Personeli Halfetililerle Tarihi Yapıda Buluştu


TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim ve personeli; Halfetili avukat Emine Onur Seyyar tarafından satın alınarak TKDK hibesi ile turizme kazandırılan, Halfeti'nin ilk Belediye Başkanı Ali Yener tarafından 1910'da Halepli taş ustalarına yaptırılan 107 yıllık tarihi konağında bir tanıtım toplantısı düzenledi.  
Toplantıdan sonra Konağı gezen katılımcılar yaptıkları çalışmaların böyle güzide yatırımlara dönüşmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirttiler.
Toplantı akabinde Halfeti Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Hakan Akmeşe’nin daveti üzerine Halfeti’ye özgü Karagül serası ziyaret edildi.
Dr. Yetim; işletme ziyaretlerinin çok önemli olduğunu ifade ederek, tanıtım toplantıları kapsamında işletme ziyaretlerine devam edeceklerini söyledi. Dr. Yetim, çok büyük emeklerle onarılan ve turizme açılan bu konağın tüm Şanlıurfalı ve yabancı tur operatörleri tarafından gündeme alınmasının bölge turizmine çok büyük katkılarda bulunacağını, özellikle Şanlıurfalıların buraları mutlaka ziyaret etmelerini önerdiklerin sözlerine ekledi.  

BİMER