Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü

TKDK Yatırımları ve Hibeleri Her Kesimin İlgisini Çekiyor


İl Koordinatörümüz Dr. Sadık Yetim, kendisini ziyaret eden Harran Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esra Siverekli ile makamında bir görüşme gerçekleştirdi.
Görüşmede Kurumumuzun faaliyetleri, Şanlıurfa’ya kazandırılan yatırımlar ve destekleme programımız hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu.
Dr. Siverekli, TKDK tarafından desteklenen Zanaatkarlık sektörünün dezavantajlı grupların kalkınmasında çok önemli olduğunu belirtti. Bu sektörde başta kadınlar olmak üzere dar gelirli gruplara öncülük ederek onların kalıkınmasına yönelik projeleri olduğunu belirten Dr. Siverekli, bu konuda TKDK’dan destek beklediklerini ifade ederek, beraberinde getirdiği örnek dokumaları Dr. Yetim’e verdi. Dr. Yetim, TKDK olarak her zaman yatırımcının yanında olduklarını, bu çalışmaların hayata geçmesi için her türlü idari ve teknik desteğin verileceğini belirterek zanaatkarlık sektöründe 500 bin avroya kadar olan yatırımlara %55 hibe verdiklerini söyledi..
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dr. Siverekli, TKDK yatırımlarının hem fiziki hem de işletilmeleri açısından model ve seçkin yatırımlar olduğunu bu nedenle İİBF son sınıf öğrencileri ile bu yatırımları yerinde incelemek istediklerini söyledi. Dr. Yetim de memnuniyetini dile getirerek işletme gezileri için program yapacaklarını ve Harran Üniversitesi ile işbirliğine devam edeceklerini söyledi.